top of page

על החשיבות של אירוע חברה

בין אם אתם מציינים אירועים אישיים כמו יום הולדת עגול, או הישג עסקי משמעותי – אירוע לעובדי החברה תורם הרבה יותר מאשר הנאה למשתתפים בו

I'm a title. Click here to add your own text and edit me.

בין אם אתם מציינים אירועים אישיים כמו יום הולדת עגול, או הישג עסקי משמעותי – אירוע לעובדי החברה תורם הרבה יותר מאשר הנאה למשתתפים בו. העובדים שלכם מרוויחים מהאירוע הארגוני גמול שלא יסולא בפז. הבנת היתרונות של אירועי חברה, תסייע לכם להצדיק את השקעת הזמן והעבודה, הנדרשת כדי לקיים את האירוע.

פיתוח ארגוני ופיתוח צוות

ארגונים רבים מודעים היום לקשר ההדוק בין פיתוח ארגוני לבין פיתוח צוות, ובוחרים להיעזר בשירותי חברות המתמחות במינוף עסקים באמצעות סדנאות לעובדים ותכניות הדרכה ואימון בתחומים שונים. פעילויות אשר מסוגלות לתרום לשיפור ביצועים ולפיתוח עסקי משמעותי.

השוק מציע מגוון של אירועים מותאמים אישית למטרות הספציפיות של כל חברה, כגון: יום כיף, יום גיבוש, יום העשרה והדרכה, יום עיון או אירוע חגיגי לציון עובדים מצטיינים. בכול מקרה, אירוע של החברה הוא לא רק דרך מיוחדת להודות לעובדים שלכם, אלא גם הזדמנות להגדיר את תרבות החברה, לעורר מוטיבציה ולחזק את שיתופי הפעולה במסגרת העבודה.

46441697_1896787240428338_89796477095520

שיפור תרבות החברה

אירוע של החברה הוא דרך מצוינת להדגיש את ערכי הליבה ותרבות החברה. עובדים מעדיפים לעבוד במקום עבודה שמערב אותם ומעצים אותם. מחקרים מלמדים כי חברות שבהם העובדים מעורבים, מצליחות פי 2.5 יותר מאשר חברות שבהם העובדים פחות מעורבים.

עובדים מעורבים הם בעלי סיכוי נמוך ב-87% לעזוב את מקום העבודה שלהם. לכן, כדאי לתכנן אירועים שישמרו על עובדים מעורבים ומאושרים.

ביסוס תרבות החברה

תרבות החברה מוגדרת כמיזוג של הערכים, האמונות, הטאבו, הסמלים, הטקסים והמיתוסים שכל ארגון מפתח לעצמו לאורך זמן. התרבות מתהווה באמצעות פעילויות וחשיבה יומיומית על מהות החברה, אבל כדי לבסס את התרבות ולהגדיר אותה בבירור, הדרך הטובה ביותר היא לעשות זאת באמצעות אירועים של החברה.

מה מייצג את החברה שלכם? מהם ערכי הליבה? שלבו את הערכים הללו באירוע הארגוני שלכם. אם אתם מבקשים להתמקד בערכים כמו נאמנות, יושר, אמינות או יעילות – הוכיחו זאת לעובדים, הלכה למעשה. תרבות ארגונית יכולה להיות כיפית, יצירתית ותומכת.

ואל תשכחו: מילים יפות על כרזה או מוטו מוחץ של החברה, לא ידברו ללב העובדים כמו אירוע שתערכו למענם.

הכרה בהישגי העובדים

אירוע לארגון הוא הזדמנות להעניק לעובדים הכרה בהישגים או בציוני דרך משמעותיים, הן בעסק והן בחייהם האישיים. ההכרה בהישגים אלה, מוכיחה לעובדים שאתם שמים לב לעבודה שלהם ומעריכים את התרומה שלהם לארגון. על ידי ציון אירועים אישיים כמו ימי הולדת, חתונות או לידת תינוק חדש, אתם מראים שיש לכם עניין אישי בכול אחד מהעובדים שלכם.

רוב האנשים אוהבים שמכירים בהישגים שלהם, וחגיגה בעבודה היא פלטפורמה נהדרת להענקת הערכה לעובדים שלכם.

בניית צוות

אירוע המיועד לעובדים אוסף יחדיו את חברי הצוות למטרה אחת: ליצור תחושה של אחדות, במיוחד אם האירוע מציין הישג של הצוות. לדוגמה, חגיגה לציון השלמת פרויקט עבודה גדול, מעניקה לצוות הזדמנות ליצור קשר אחר האחד עם השני, ולהזכיר לעצמם את הצלחתם בפרויקט. חגיגות אלה, בין אם הן נערכות בחיק הטבע או באולם מפואר, מאופיינות באווירה משוחררת ונינוחה, שנותנת לעמיתים הזדמנות להכיר אחד את השני מעבר לעבודה המשותפת. הקשרים האישיים הללו עשויים לסייע לצוות לשתף פעולה בפרויקטים העתידיים.

העלאת המורל

חגיגה בעבודה להערכת הישגי העובדים, משפרת את המורל של העובדים באופן ניכר. תחושת ההערכה מסייעת לעובדים לשפר את עמדותיהם ביחס לעבודה ואת רמת שביעות הרצון שלהם כלפיה. החגיגות מספקות הפסקה מהנה מהשגרה הרגילה והשוחקת לעתים של מקום העבודה, ומאפשרות פרץ נוסף של מורל גבוה. וכאשר מצב הרוח במשרד גבוה, העובדים נוטים לעבוד ביתר יעילות למען החברה.

שיפור המוטיבציה

כאשר אתם מציינים בפומבי הישגים של עובדים שהצליחו במיוחד במשימתם, אתם תורמים לשיפור המוטיבציה בקרב העובדים האחרים במשרד. כאשר הם רואים את ההכרה ואת העידוד שמקבל עובד מצטיין, הדבר מניע גם אותם להמשיך ולעבוד קשה. זה מגדיל גם את הסיכוי שלהם לקבל הכרה פומבית באירוע חגיגי עתידי.

הפסקה כיפית מהמונוטוניות של יום העבודה השגרתי (לדוגמה, בצורת יום גיבוש אטרקטיבי), עוזרת לעובדים להטעין מצברים מחדש, ולחזור לעבודה כאשר הם מוכנים להתגייס למשימות עם אנרגיה תוססת, וכאשר הם ממוקדים ומסוגלים להתמודד טוב יותר עם המטלות השונות.

אולי יעניין אתכם גם: הפקת אירועים לחברות הייטק I הפקת אירוע עסקי

bottom of page